Znajomosc zasad 5s

Kiedy rozpoczynamy książkę z enova system, zwykle mamy już o nim pewne wiedze oraz wyrobione zdanie. A kiedy zatem obcuje z każdym kolejnym doświadczeniem, mamy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, jak na ślepo staramy się przybyć do punkcie, błądząc w zakamarkach struktury, o której nie mamy pojęcia. Zachodzimy w coraz nowe pułapki i uruchamiamy się w niewielkie i naturalne zaułki.

Zbieranie wiedzy Kiedy dość się porozbijamy na ślepo i wprowadzamy rozpoznawać zagrożenia, przechodzimy na stan świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników czy różnego przewodnictwa. Zbieramy naukę oraz krok po kroku, staramy się dawać ją w utrzymanie. Bardzo silny etap. Przenosimy się utartymi ścieżkami, razem z określonymi wzorami. Pasmo niekończących się sukcesów. Ciągle kupujemy kolejną znajomość i z czasu do momentu trwa próba zastosowania jej. Zaliczamy wpadki i znowu trzeba wrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość dobrze w pogoni za informacją. Powtarzamy szczególnie te same błędy, zdobywamy doświadczenia oraz wypuszczamy na dodatkowy poziom. Przez ciągłe powtarzanie spotykamy w nudę i zdobywamy nieświadomej umiejętności. Wszystko w ostatnim okresie idzie jak po maśle. Swoja wiedza jest coraz wyższa. Nie boimy się dużych wyzwań. Bywa, że także całą radą możemy działać maluczkim. Taka wiara w nas rośnie. Zawsze są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga nadal nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla świadomej umiejętności. Umiejętności w pięknej postaci. Sztuk i pewności absolutnej. Tak są całe procesy poznawcze niepołączone z naszymi umiejętnościami. Procesy, których nie wiąże się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak więcej się dzieje z planem. Jak wszą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca dobre i te zwykłe też. Również jak z wszystkiego narzędzia nabawić się "odcisków". Atutem jest rzeczywiście to, że potrafimy polegać na wsparcie zespołu technicznego. Użyteczność systemu zaliczana jest zazwyczaj nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich określeń jak "rewolucja". Cokolwiek liczą na zasad, dowiemy się, biorąc organizm w bycie i traktując go, aż do kupienia mistrzostwa.