Nerwice u dzieci i mlodziezy

Flexa Plus New

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym punktem w ostatnich czasach. Dotyczy zatem ze zmiany swego myślenia. Już wszyscy jesteśmy szybko i często brakuje nam momentu na urlop, relaks i regenerację. I gdy rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i serca. Może powstawać oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie rzecz spośród obecnego, iż ich reakcje ciała nie mają naprawdę sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle zbierają się z pozostałymi fobiami. Chory boi się pewnych sprawy, dlatego jego ciało reaguje wtedy w "inny" i oryginalny sposób. Towarzyszy temu błąd motywacji, energii do działania, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez to chorzy często zarzucają się na kłopoty ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą technologią w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze wyniki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna przerwać "błędne koło". Pacjent zgodnie z psychiatrą analizuje po kolei inne rzeczy z całego życia, podczas jakich planowałem objawy nerwicy. Dzięki temu skraca się jego środek i chory oswaja się z dobrymi sytuacjami. W niektórych przypadkach konieczne jest wyjątkowo leczenie farmakologiczne. Ale same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w powiązaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.